Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

Breaking Travel News Forretningsreise Cruise Culinary Kultur Tsjekkia Destinasjon Entertainment Estland Mote gourmet Helse Serveringsbransjen Hoteller og feriesteder Italia Luksus Møter (MICE) musikk Nederland Nyheter porsjoner Polen Resorts Ansvarlig Romantiske bryllup Sikkerhet Breaking News i Skottland Shopping Spania Bærekraftig Temaparker Turisme Turist Transport Travel Wire News Trender

10 beste byferiedestinasjoner i Europa

10 beste byferiedestinasjoner i Europa
10 beste byferiedestinasjoner i Europa
Written by Harry Johnson

Fra klassikerne som London, Paris og Amsterdam, til mer undervurderte perler som Sevilla, Firenze og Kraków, en europeisk storbyferie lar deg nyte severdighetene, smakene og opplevelsene på det store kontinentet på bare noen få dager.

Kontinentets enorme historie gir hvert land sin egen særegne kultur og følelse, noe som betyr at det er noe for enhver smak når det kommer til en europeisk storbyferie.

Men hvilke europeiske storbyferiedestinasjoner er de beste? Og hvilke er de rimeligste?

Ny studie har rangert de 50 større byene i Europa på faktorer som antall ting å gjøre, natur og parker, barer og klubber og gjennomsnittlig årlig temperatur og nedbør, for å avsløre de beste bydestinasjonene i Europa.

De 10 beste byferiedestinasjonene i Europa

RangCityAntall ting å gjøre per 100,000 XNUMX menneskerNatur og parker per 100,000 XNUMX menneskerRestauranter per 100,000 XNUMX personerBarer og klubber per 100,000 XNUMX personerGjennomsnittlig årlig temperatur (°F)Gjennomsnittlig årlig nedbør (mm)City break score /10
1Palma de Mallorca187.48.0592.424.763.94029.49
2Sevilla190.95.1418.526.065.84839.08
3Valencia126.56.1486.99.063.74278.13
4Praha299.07.0418.947.949.66878.10
5Venezia733.624.8523.019.057.91,0817.86
6Firenze309.55.6322.714.156.59357.21
7Edinburgh302.47.1355.734.346.98687.11
8Amsterdam257.65.1348.822.651.38447.08
9Kraków195.310.4237.921.648.28356.87
10Tallinn173.36.6240.816.443.77026.74

I første omgang er Palma de Mallorca, med en byferiescore på 9.49. I tillegg til å være blant de beste byene for ting å gjøre, nyter Palma også vakkert vær, noe som betyr at hvis du blir lei av å utforske det historiske sentrum og massevis av flotte barer og restauranter, kan du slappe av på den gylne sanden. strender i stedet.

En annen spansk by, Sevilla, er på topp 3. Hovedstaden i Andalusia har en byferiescore på 9.08 og rangerer igjen høyt for ting å gjøre. Med sine sjarmerende gater, skjulte hager og forbindelser med flamencodans, er Sevilla en flott by for en romantisk ferie. Sevilla er også den varmeste av byene på listen vår, med temperaturer på gjennomsnittlig 65.8°F i løpet av året.

En annen spansk by, Valencia, fullfører de tre beste byene, med det utmerkede været igjen som spiller en stor rolle i dette. Det handler imidlertid ikke bare om solskinnet i Valencia, siden det også er kjent for sitt blomstrende natteliv og slående arkitektur. Byen ligger på tredjeplass med en byferiescore på 8.13.

Den europeiske storbyferien med det meste å gjøre

Venezia, Italia – 733.6 ting å gjøre per 100,000 XNUMX mennesker

Noe av det beste med en storbyferie er at du kan stappe mye sightseeing på kort tid, og ingen steder er dette sannere enn Venezia, Italia, hvor det er 773.6 severdigheter og attraksjoner per 100,000 XNUMX mennesker. Disse inkluderer Grand Canal-gjennomfartsveien, Piazza San Marco og Markuskirken.

Den beste europeiske storbyferien for naturlig skjønnhet

Venezia, Italia – 24.8 parker og naturattraksjoner per 100,000 XNUMX mennesker

Hvis du ønsker å komme deg vekk fra bylivets kjas og mas i et par timer, så når det kommer til parker og andre naturattraksjoner, inntar Venezia nok en gang førsteplassen. Venezia er selvfølgelig kjent for sine kanaler og laguner som frakter mennesker mellom de over 100 øyene som byen består av.

Den beste europeiske storbyferien for matelskere

Palma de Mallorca, Spania – 592.4 restauranter per 100,000 XNUMX mennesker

Å oppdage det lokale kjøkkenet er noe av det beste med å reise på ferie, og byen med høyest konsentrasjon av restauranter til folk er Palma de Mallorca. Byen har en spirende restaurantscene som inkluderer ikke bare tradisjonelle tapasbarer og lignende, men også en rekke Michelin-stjerne-etablissementer.

Den beste europeiske storbyferien for natteliv

Praha, Tsjekkia – 47.9 barer og klubber per 100,000 XNUMX mennesker

Hvis du liker en natt ute etter en dag med sightseeing i byen, så er Prahas natteliv verdenskjent, med flere barer og klubber per 100,000 XNUMX mennesker enn noen annen by vi så på. Ikke bare er utvalget av arenaer fantastisk i Praha, men du trenger heller ikke å strekke budsjettet for langt for å ha en god natt!

De rimeligste europeiske storbyferiedestinasjonene

1. Istanbul, Tyrkia – 9.19 rimelig poengsum 

Når man ser på kostnadene for ting som et hotellrom, taxi og måltid på en restaurant, er det Tyrkias Istanbul som fungerer som den billigste av de europeiske storbyferiene. 

Istanbul er mye rimeligere enn mange andre store europeiske hovedsteder, spesielt når det gjelder å ta en drosje, med drosjer som i gjennomsnitt koster bare 0.30 dollar per kilometer.

2. Wrocław, Polen – 9.14 rimelig poengsum 

En annen rimelig europeisk bydestinasjon er Wrocław i Polen. Her kommer det gjennomsnittlige hotellrommet inn til en røverpris på bare $62 per natt på en helg.

Byen er kjent for markedsplassen med sitt gotiske gamle rådhus og enorme astronomiske klokke, samt Cathedral Island og UNESCOs verdensarvliste Centennial Hall. 

3. Kraków, Polen – 8.98 overkommelighetspoeng 

Polen viser seg å være et svært rimelig land for reisende, med Kraków på tredjeplass. Her vil et måltid på en enkel restaurant koste bare $714, og du kan hente en øl for bare $2.38

Byen har en bemerkelsesverdig godt bevart middelalderkjerne og gamleby, som er omgitt av en park, samt det som er igjen av de gamle middelaldermurene.

Relaterte nyheter

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...