24/7 eTV BreakingNewsShow : Klikk på volumknappen (nederst til venstre på videoskjermen)
Breaking International News Breaking Travel News Forretningsreise Hellas Breaking News Hawaii Breaking News Serveringsbransjen Breaking News i Indonesia Blog Gjenoppbygging Ansvarlig Turisme Oppdatering av reisemål Travel Wire News Populært akkurat nå USA Breaking News Ulike nyheter

Solnedganger på Hawaii er vakre, men ikke de beste?

Solnedganger på Hawaii er vakre, men ikke de beste?
Solnedganger på Hawaii er vakre, men ikke de beste?
Written by Harry Johnson

Studien så på antall reiseartikler og blogger som anbefaler destinasjonen, antall Instagram -innlegg og forurensningsnivået forårsaket av kunstig lys.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post
  • Ny studie avslører de vakreste solnedgangsmålene rundt om i verden.
  • Mange av de beste solnedgangene i USA finner du på Hawaii.
  • Destinasjonen som skilte seg mer ut enn noen annen var den greske øya Santorini.

Med reisebegrensningene sakte, avslører ny forskning de vakreste solnedgangsmålene rundt om i verden og Hawaii er det tredje beste stedet.

Studien så på antall reiseartikler og blogger som anbefaler destinasjonen, antall Instagram -innlegg og forurensningsnivået forårsaket av kunstig lys i hvert område for å gi dem en solnedgangsscore av 10.

De 10 beste reisemålene for solnedgang og soloppgang

RangDestinasjonLandAntall artikler/ blogger Sunset Instagram -innleggSunrise Instagram -innleggKombinerte Instagram -innlegg for solnedgang og soloppgangLysstyrke (mcd/m2)Solnedgangsresultat
1SantoriniHellas12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndonesia5154,37620,590174,9660.2167.13
3Hawaiiforente stater5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrasil4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand Canyon nasjonalparkforente stater78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKambodsja61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8MaldiveneMaldivene616,0261,19017,2160.9165.27
9Haleakalaforente stater410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAustralia416,6769,05625,7320.1724.93

Destinasjonen som skilte seg ut mer enn noen annen var den greske øya Santorini, som av mange antas å være den vakreste av landets mange små øyer, kjent for sine ruvende klipper og hvitkalkede hus ved bredden av Egeerhavet. 

Santorini ble anbefalt i langt flere artikler enn noen av de andre destinasjonene vi så på, og lider heller ikke av lysforurensning som store byer, med en lysstyrke på 0.627 mcd/m2.

Det nest beste reisemålet for solnedgang er Bali i Indonesia. Bali har mange strender langs vestkysten, for eksempel Jimbaran Beach, hvor du kan se solen gå ned med en drink eller en matbit i en av strandbarene og restaurantene mens solen faller bak havet.

Mange av de beste solnedgangene i USA finnes på Hawaii, blant annet i Haleakalā nasjonalpark, men Aloha State er også hjemmet til noen av de beste strendene i verden og kommer inn på tredjeplass i forskningen. Den glitrende hvite sanden på Kohala -kysten er perfekt for å se Stillehavet slå strålende nyanser av rosa, gult og oransje.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i nesten 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyhetene.

Legg igjen en kommentar