24/7 eTV BreakingNewsShow : Klikk på volumknappen (nederst til venstre på videoskjermen)
Breaking Travel News Blog porsjoner Resorts Ansvarlig Temaparker Turisme Oppdatering av reisemål Travel Wire News Populært akkurat nå USA Breaking News

Disse amerikanske nasjonalparkene er de mest undervurderte

Disse amerikanske nasjonalparkene er de mest undervurderte
Disse amerikanske nasjonalparkene er de mest undervurderte
Written by Harry Johnson

Indiana Dunes er blant de mest besøkte nasjonalparkene i landet, med 2.3 millioner besøkende i 2020, men det ser ut til at ikke så mange mennesker ble blåst bort av innsjøparken, med bare 51% av menneskene som vurderte det som utmerket.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post
  • Amerikanske nasjonalparker som Yosemite og Grand Canyon tiltrekker seg millioner av besøkende årlig.
  • Ny studie har analysert anmeldelser av amerikanske nasjonalparker med færre enn 1 million besøkende i året for å avsløre de mest undervurderte.
  • Studien undersøkte også de mest overvurderte nasjonalparkene i USA.

Populære nasjonalparker som Yosemite og Grand Canyon tiltrekke millioner av besøkende hvert år, noe som kan gjøre det vanskelig for besøkende å bli i ett med naturen når stier er overfylte og det er køer for utsikt.

Så hvis du vil unnslippe folkemengdene og oppleve en av landets best skjulte perler, hvilke nasjonalparker bør du dra til?

Ny studie har analysert anmeldelser av USAs nasjonalparks med færre enn 1 million besøkende i året for å avsløre de mest undervurderte nasjonalparkene i landet. Studien så også på de mest overvurderte parkene i Amerika, med besøkstall over 1 million, men dårlige anmeldelser. 

Topp 10 undervurderte nasjonalparker i USA  

RangNasjonalparkTotalt antall besøkende (2020)% av “utmerkede” anmeldelser
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Isbre, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Sør-Dakota916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Dry Tortugas, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, New Mexico415,38382.3%

Gitt at den ligger langt opp i Alaska, er det kanskje ikke overraskende å se at Glacier Bay bare mottok 5,748 besøkende i 2020. De som har besøkt denne spektakulære parken er imidlertid tydelig forelsket i de majestetiske fjordene og isbreene og snødekte fjell. , med 92.9% av parkens anmeldelser på Tripadvisor som beskriver det som utmerket!

En annen Alaskan -park tar andreplassen, med Kenai Fjords i gjennomsnitt 89.9% “utmerkede” anmeldelser, men drøyt 100,000 38 besøkende i året. Kenai Fjords er hjemmet til Harding Icefield, et av de største isfeltene i landet, som er kilden til minst XNUMX isbreer og flere fjorder.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i nesten 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyhetene.

Legg igjen en kommentar