Flyselskaper Flyplass Aviation Breaking International News Breaking Travel News Forretningsreise Regjeringsnyheter Helse Nyheter Blog porsjoner Gjenoppbygging Ansvarlig Turisme Transport Travel Wire News Populært akkurat nå USA Breaking News

Offisielt svar på COVID-19 Delta skader flyreisen

Offisielt svar på COVID-19 Delta skader flyreisen
Offisielt svar på COVID-19 Delta skader flyreisen
Written by Harry Johnson

August -resultatene gjenspeiler virkningen av bekymringer over Delta -varianten på innenlandsreiser, selv om internasjonale reiser fortsatte i sneglefart mot en full bedring som ikke kan skje før regjeringer gjenoppretter friheten til å reise.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post
  • Total etterspørsel etter flyreiser i august 2021 var ned 56.0% sammenlignet med august 2019. 
  • Dette var helt drevet av hjemmemarkeder, som var ned 32.2% sammenlignet med august 2019, en stor forverring fra juli 2021.
  • Internasjonal passasjeretterspørsel i august var 68.8% under august 2019, noe som var en forbedring sammenlignet med nedgangen på 73.1% som ble registrert i juli. 

De International Air Transport Association (IATA) kunngjorde at utvinningen i flyreiser bremset i august sammenlignet med juli, ettersom regjeringsaksjoner som svar på bekymringer over COVID-19 Delta-varianten kuttet dypt inn i innenlands reisebehov. 

Willie Walsh, IATAer generaldirektør

Fordi sammenligninger mellom 2021 og 2020 blir månedlige resultater forvrengt av den ekstraordinære virkningen av COVID-19, med mindre annet er angitt, er alle sammenligninger med juli 2019, som fulgte et normalt etterspørselsmønster.

  • Total etterspørsel etter flyreiser i august 2021 (målt i passasjerkilometer eller RPK -er) gikk ned 56.0% sammenlignet med august 2019. Dette markerte en nedgang fra juli, da etterspørselen var 53.0% under juli 2019 -nivået.  
  • Dette var helt drevet av hjemmemarkeder, som var ned 32.2% sammenlignet med august 2019, en stor forverring fra juli 2021, da trafikken var ned 16.1% mot to år siden. Den verste effekten var i Kina, mens India og Russland var de eneste store markedene som viste en forbedring fra måned til måned sammenlignet med juli 2021. 
  • Internasjonal passasjeretterspørsel i august var 68.8% under august 2019, noe som var en forbedring sammenlignet med nedgangen på 73.1% som ble registrert i juli. Alle regioner viste forbedring, som kan tilskrives økende vaksinasjonshastigheter og mindre strenge internasjonale reisebegrensninger i noen regioner.

"August -resultatene gjenspeiler virkningen av bekymringer for Delta -varianten på innenlandsreiser, selv om internasjonale reiser fortsatte i et sneglefart mot en full bedring som ikke kan skje før regjeringer gjenoppretter friheten til å reise. I den forbindelse er den siste amerikanske kunngjøringen om å oppheve reisebegrensninger fra begynnelsen av november for fullt vaksinerte reisende veldig gode nyheter og vil bringe sikkerhet til et sentralt marked. Men utfordringene gjenstår, septemberbestillinger indikerer en forverring av internasjonal oppgang. Det er dårlige nyheter på vei inn i det tradisjonelt langsommere fjerde kvartalet, ”sa han Willie Walsh, IATAer generaldirektør. 

August 2021 (% chg mot samme måned i 2019)Verdensandeler1RPKASKPLF (% -pt)2PLF (nivå)3
Totalmarked 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Afrika1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Asia Pacific38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Europa23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Latin-Amerika5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Midtøsten7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Nord-Amerika22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Utskriftsvennlig, PDF og e-post

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i nesten 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyhetene.

Legg igjen en kommentar

1 Kommentar