24/7 eTV BreakingNewsShow : Klikk på volumknappen (nederst til venstre på videoskjermen)
Breaking International News Breaking Travel News Forretningsreise Kultur Utdannelse Entertainment Blog porsjoner Ansvarlig Turisme Travel Wire News Populært akkurat nå

Topp 10 frilanser-destinasjoner i verden

Topp 10 frilanserdestinasjoner i verden.
Topp 10 frilanserdestinasjoner i verden.
Written by Harry Johnson

Ettersom digital innovasjon endrer måten vi jobber på, er typiske kontortider i ferd med å bli en saga blott.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post
  • Japan er det dårligste landet for frilansere, med en Freelancer-score på bare 3.99/10. Dette skyldes hovedsakelig svært dårlige resultater når det gjelder søk etter frilansarbeid, lave juridiske rettigheter for arbeidere og dårlige resultater på Global Gender Gap Index.
  • Singapore er landet med den raskeste internetthastigheten på 256.03 Mbps. 
  • Nederland har størst interesse for frilansere med 1,305 100,000 søk per XNUMX XNUMX personer.

Som digital innovasjon endrer måten vi jobber på, og typiske kontortider er i ferd med å bli en saga blott, har finanseksperter identifisert de beste landene i verden for å være frilanser.

For å gjennomføre studien fikk landene en normalisert poengsum av 10 for hver faktor, inkludert bredbåndshastighet, levekostnader, styrken til arbeidernes juridiske rettigheter, lykkeindeks og tilgjengeligheten av arbeidsplasser.

10 beste land for å være frilanser:

RangLandsnavnBredbåndshastigheter juli 2021 (Mbps)Bredbåndskostnad per måned 2020 (USD)Søk etter frilansarbeid per 100,000 XNUMXLovfestede rettigheter 2019Global Gender Gap Index 2020Levekostnader per person, per måned (USD)Co-Working Spaces per 100,000 XNUMXLykkeindeks 2017-2019Freelancer Score
1Singapore256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2New Zealand164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Spania187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Australia85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Danmark208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Canada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Sveits214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Litauen132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Sverige163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Irland116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapore tar topplassen som det beste stedet å jobbe som frilanser i 2021, med en score på 7.35. Singapore drar nytte av bredbånd som er både rimelig ($33.43 per måned) og superraskt (256.03 Mbps). Landet presterer sterkt over hele linja, selv om det ikke er det billigste stedet å bo, og det er fortsatt rom for forbedringer når det gjelder lykkeindeksen.

Utskriftsvennlig, PDF og e-post

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i nesten 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyhetene.

Legg igjen en kommentar

1 Kommentar

  • Bli med meg med din artikkelskrivingsplattform. Er en dyktig artikkelforfatter med tre års erfaring med førsteklasses grammatikk uten plagiering.