Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

Flyselskaper Flyplass Aviation Breaking Travel News Forretningsreise Canada Nyheter porsjoner Turisme Transport Travel Wire News

Chorus Aviation Inc. velger nytt styre

Chorus Aviation Inc. velger nytt styre
Chorus Aviation Inc. velger nytt styre
Written by Harry Johnson

Chorus Aviation Inc. kunngjør resultatet av avstemningen om valg av styremedlemmer på sitt virtuelle årlige aksjonærmøte som ble holdt 27. juni 2022.

Det totale antallet aksjer representert ved virtuelt tilstedeværende aksjonærer og ved fullmektig på møtet var 76,678,672 37.76 XNUMX og representerte XNUMX % av Chorus' utstedte og utestående aksjer med stemmerett.

Innehavere av det nødvendige antall aksjer stemte for alle forretningsdriftene.

Korets fullmaktsrundskriv ga 10 nominerte til styret.

Detaljerte resultater av avstemningen for valg av styremedlemmer er angitt nedenfor.

NomineeStemmer for% forStemmer tilbakeholdt% Tilbakeholdt
Karen Cramm76,020,31099.10%688,9620.90%
Gail Hamilton76,199,70299.38%478,9700.62%
R Stephen Hannahs76,174,89299.34%503,7800.66%
Alan Jenkins76,148,76499.31%529,9080.69%
Amos Kazzaz76,207,39899.39%471,2740.61%
David Levenson76,235,51299.42%443,1600.58%
Marie-Lucie Morin68,038,04588.74%8,636,43011.26%
Joseph D. Randell76,257,57099.45%421,1020.55%
Paul Rivett75,968,96399.09%697,9370.91%
Frank Yu76,233,03399.42%445,6390.58%

Chorus har hovedkontor i Halifax, Nova Scotia, og er en integrert leverandør av regionale luftfartsløsninger, inkludert tjenester for kapitalforvaltning.

Dets viktigste datterselskaper er: Falko Regional Aircraft, verdens største flyutleier og kapitalforvalter med fokus utelukkende på segmentet for regional flyleasing; Jazz Aviation, den eneste leverandøren av regionale flytjenester til Air Canada; og Voyageur Aviation, en leverandør av spesialtjenester for charter, flymodifikasjoner og reservedeler til regionale luftfartskunder rundt om i verden.

Sammen gir Chorus' datterselskaper støttetjenester som omfatter alle stadier av et regionalt flys livssyklus, inkludert anskaffelse og leasing av fly; flyoppussing, konstruksjon, modifikasjon, omformål og overgang; kontrakt fly; vedlikehold av fly og komponenter, demontering og reservedeler.

Relaterte nyheter

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...