Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

eventyr Belgia Breaking Travel News Forretningsreise Culinary Kultur Tsjekkia Destinasjon Hellas Serveringsbransjen Hoteller og feriesteder Irland Italia Luksus musikk Nederland Nyheter Portugal Togtur Resorts Ansvarlig Sikkerhet Breaking News i Skottland Shopping Temaparker Turisme Transport Travel Wire News Trender USA

Honolulu eneste amerikanske by i topp 10 beste feriedestinasjoner i verden

Honolulu eneste amerikanske by i topp 10 beste feriedestinasjoner i verden
Honolulu eneste amerikanske by i topp 10 beste feriedestinasjoner i verden
Written by Harry Johnson

Vi har alle våre egne reisebøttelister, men det er nesten umulig å reise til hver eneste av de spektakulære destinasjonene verden har å tilby.

For å begrense feltet litt, har reiseeksperter sett på hvilke byer som er best anmeldt når det kommer til hoteller, restauranter, kvelder og ting å gjøre.

Så, hvilke er de høyest rangerte destinasjonene ifølge reisende?

Topp 10 høyest rangerte globale feriedestinasjoner

RangCityLandFemstjerners rangerte hoteller (%)Michelin-guide restauranter (%)Femstjerners rangert natteliv (%)Femstjerners rangerte ting å gjøre (%) Totalt toppkarakter (%)
1AtenHellas11.8%0.6%33.6%44.1%19.7%
2LisboaPortugal3.7%0.6%23.6%40.0%15.8%
3FirenzeItalia6.5%1.2%14.5%38.6%15.6%
4EdinburghStorbritannia2.8%1.2%15.1%35.1%14.1%
5Honoluluforente stater1.6%0.0%13.2%32.0%13.7%
6RhodesHellas7.4%0.0%37.2%39.8%13.7%
7DublinRepublikken Irland1.8%1.5%16.0%31.3%13.0%
8VeneziaItalia4.7%2.2%12.2%27.0%12.9%
9PrahaTsjekkisk Republikk3.6%0.5%19.7%30.0%11.5%
10AmsterdamNederland1.7%1.7%15.1%27.2%11.1%

De høyest rangerte destinasjonene totalt sett

1. Athen, Hellas

Femstjerners rangerte hoteller: 11.8%

Restauranter i Michelin-guiden: 0.6%

Femstjerners rangert natteliv: 33.6%

Fem-stjerners rangerte ting å gjøre: 44.1%

Å ta topplassen sammenlagt er Aten, hvor 19.7 % av landets hoteller, restauranter, uteliv og ting å gjøre ble høyt rangert.

I tillegg til å være den topprangerte byen for ting å gjøre, kom Athen på andreplass både for hoteller og natteliv.

Den greske hovedstaden er en av de eldste bebodde byene på jorden, og dens rike historie har gitt den noen virkelig fantastiske steder å besøke – inkludert den verdenskjente Akropolis, som har bygninger som er mer enn 2,500 år gamle.

2. Lisboa, Portugal

Femstjerners rangerte hoteller: 3.7%

Restauranter i Michelin-guiden: 0.6%

Femstjerners rangert natteliv: 23.6%

Fem-stjerners rangerte ting å gjøre: 40.0%

Andreplassen er en annen europeisk hovedstad, Lisboa. Lisboa er byen med det nest høyeste antallet femstjerners ting å gjøre, med 40 % av attraksjonene som mottar denne utmerkelsen fra turister.

Blant dem er det imponerende São Jorge-slottet, som har utsikt over Lisboas vakre pastellfargede gater, og det nasjonale Azulejo-museet.

Byen er også kjent for sin utmerkede mat og er kun en kort reise unna en rekke strender som ligger ved Atlanterhavet.

3. Firenze, Italia

Femstjerners rangerte hoteller: 6.5%

Restauranter i Michelin-guiden: 1.2%

Femstjerners rangert natteliv: 14.5%

Fem-stjerners rangerte ting å gjøre: 38.6%

På tredjeplass kommer Firenze, i hjertet av Italias Toscana-region. Som renessansens hjem drypper Firenze av historie, kunst og arkitektur. Selv om den ikke scoret spesielt høyt på noen enkelt faktor, fikk den en sterk forestilling over hele linja en tredjeplass totalt.

Fans av kunst og arkitektur vil være hjemme i Firenze, som er hjemmet til Uffizi-galleriet, med verk fra slike som Leonardo da Vinci og Michelangelo. Andre høyt rangerte attraksjoner inkluderer Ponte Vecchio og Boboli-hagene.

Den høyest rangerte byen for hoteller

Los Angeles, USA – 16.9 % av hotellene ga fem stjerner

Å ha et komfortabelt og avslappende sted å legge hodet på på slutten av en lang dag med sightseeing er grunnlaget for enhver god ferie, og den høyest rangerte byen i denne forbindelse er Los Angeles, California.

Enten du ønsker å bo på ikoniske Hollywood-hoteller fra fortiden eller gni skuldrene til de rike og berømte i dag, har LA deg dekket. 16.9 % av hotellene i byen er rangert med fem stjerner av besøkende.

Den høyest rangerte byen for restauranter

Brussel, Belgia – 3.1 % av restaurantene er oppført i Michelin-guiden

Mens byer som Paris og New York er kjent for sine blomstrende matscener, var det Brussel som hadde den høyeste prosentandelen Michelin-listede restauranter, med 3.1 %.

Innenfor dem er tre to-stjerners og 10 en-stjerners etablissementer. Byen er også hjemsted for en rekke kafeer og bistroer, hvor vafler, sjokolade, pommes frites og øl er blant de lokale spesialitetene.

Den høyest rangerte byen for natteliv

Rhodos, Hellas – 37.2 % av utesteder ga fem stjerner

Når det gjelder puber, barer og klubber, er destinasjonen med den høyeste andelen av femstjerners etablissementer den greske øya Rhodos.

Rhodos er et veldig turistorientert reisemål, med mange alternativer når solen går ned på sandstrendene, enten det er en rolig strandbar eller livligere nattklubber.

Den høyest rangerte byen for ting å gjøre

Athen, Hellas – 44.1 % av tingene å gjøre ga fem stjerner

I tillegg til å være den høyest rangerte byen totalt sett, inntar den greske hovedstaden Athen topplasseringen når det kommer til ting å gjøre – med 44.1 % av attraksjonene rangert som fem stjerner.

Akropolis dominerer byen og er hovedattraksjonen for de fleste besøkende. Beliggenheten på en bakketopp er hjemsted for eldgamle landemerker som Parthenon-tempelet, samt Akropolismuseet, som huser gjenstander fra stedet.

Ingen koder for dette innlegget.

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...