Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

Breaking Travel News Forretningsreise Destinasjon Helse Serveringsbransjen Hoteller og feriesteder Nyheter Gjenoppbygging Resorts Ansvarlig Sikkerhet Shopping Bærekraftig Teknologi Turisme Transport Travel Wire News USA

De fleste og minst bærekraftige reisemål i USA

De fleste og minst bærekraftige reisemål i USA
De fleste og minst bærekraftige reisemål i USA
Written by Harry Johnson

Byer rundt om i verden gjør nå sitt beste for å bekjempe de globale klimaendringene og for å være mer bærekraftige

Med reisende som blir stadig mer bevisste på virkningen de kan ha på planeten, gjør byer sitt beste for å være mer bærekraftige.

Byene rundt om i verden gjør nå sitt når det kommer til å bekjempe klimaendringer, fra å bruke mer fornybar energi eller oppmuntre innbyggere og besøkende til å bruke offentlig transport, sykle og gå.

Så, hvilke er de mest bærekraftige destinasjonene i USA?

For å finne ut av det analyserte reiselivseksperter noen av USAs mest besøkte byer på en rekke bærekraftige faktorer.

De 10 mest bærekraftige byene i USA 

RangCity% av bærekraftige hoteller% av personer som går, sykler eller bruker kollektivtransport til jobbFornybar energi som % av totalt forbrukGjennomsnittlig årlig luftforurensning (μg/m³)Kunstig lysstyrke (μcd/m2)Karbonutslipp per person  (t CO2)Milevis med sykkelstierOverbelastningsnivåResultat  / 10
1Portland9.00%33.2%43.1%7.06,59016.75.3120%7.50
2Seattle9.19%44.8%38.4%6.08,24017.312.1923%7.29
3New York City14.33%71.6%12.9%10.011,70017.1124.1935%6.50
4Minneapolis4.40%30.4%15.6%11.48,78021.841.7010%6.46
4Denver5.15%21.9%11.3%9.85,25019.49.0018%6.46
6Boston7.45%54.1%6.8%8.08,34019.05.3119%6.17
7Salt Lake City3.01%20.4%7.0%9.14,67015.51.5915%6.04
8Buffalo5.88%20.7%12.9%9.36,14019.80.0713%6.00
9San Jose3.64%11.3%16.4%8.55,22017.50.4019%5.67
9Austin2.41%15.9%7.5%10.77,48015.019.1020%5.67

1. Portland, Oregon

På første plass er Portland, Oregon, som er kjent for å være en progressiv by, så det er fornuftig at bærekraft vil være viktig her.

Staten Oregon har den høyeste andelen fornybar energibruk av noen på listen vår (43.1 %) og scorer også høyt for sin lave lysforurensning (6,590 2 μcd/m9) og antall bærekraftige hoteller (XNUMX % av det totale antallet hoteller).

Portland har jevnlig rangert høyt på listene over de grønneste byene i Amerika og var en av de første som introduserte en omfattende plan for å takle CO2-utslipp.

2. Seattle, Washington

Ikke så langt fra Portland ligger den andreplasserte byen Seattle, Washington. Byen er kjent for å være et teknologiknutepunkt og har opplevd rask befolkningsvekst, men den var også den første som lovet å bli klimanøytral, og gjorde det allerede i 2010.

I likhet med Portland skårer Seattle høyt for sin bruk av fornybar energi (38.4 %), så vel som for sin gjennomsnittlige luftforurensning (6 μg/m³), folk som går eller bruker offentlig transport (44.8 %) og bærekraftige hoteller (9.19 %).

Seattle er avhengig av vannkraft og bruker bare fossilt brensel for en svært liten prosentandel av elektrisiteten.

3. New York City, New York

Til tross for å være en av de største og travleste byene i verden, inntar New York tredjeplassen.

NYC var den toppscorende byen for ikke én, ikke to, men tre faktorer: bærekraftige hoteller, folk som går eller bruker offentlig transport, og lengden på sykkelstier.

Selve størrelsen til Big Apple har tvunget det til å takle karbonavtrykket sitt direkte ved å investere i et omfattende offentlig transportnettverk, bygge grønne kontorbygg og love å redusere utslippene drastisk.

Forskningen avslørte også de minst bærekraftige amerikanske byene

RangCity% av bærekraftige hoteller% av personer som går, sykler eller bruker kollektivtransport til jobbFornybar energi som % av totalt forbrukGjennomsnittlig årlig luftforurensning (μg/m³)Kunstig lysstyrke (μcd/m2)Karbonutslipp per person  (t CO2)Milevis med sykkelstierOverbelastningsnivåResultat  / 10
1Nashville2.20%11.1%8.8%14.38,78017.60.6019%3.46
2Columbus5.14%11.2%4.4%13.610,00019.81.4013%3.67
3Dallas1.96%11.0%7.5%11.812,50016.52.9017%3.79
3Houston2.14%10.1%7.5%11.112,30014.60.7520%3.79
5Indianapolis2.01%7.7%6.7%12.49,62020.613.7512%3.87
6Philadelphia3.82%39.7%6.1%11.512,20019.54.9622%3.92
7Chicago5.44%41.6%7.3%13.417,90021.127.2924%4.04
8Baltimore6.20%29.3%5.9%11.513,40020.21.0015%4.13
9Tampa2.82%12.5%7.2%9.210,70015.30.7021%4.17
10Cincinnati4.13%17.9%4.4%11.77,53022.62.2014%4.21

1. Nashville, Tennessee

På bunnen av rangeringen kommer Nashville, Tennessee, en av de raskest voksende byene i landet. 

Nashville er den lavest scorende byen når det kommer til luftforurensning (14.3 μg/m³) og scorer også dårlig for sin sykkelstiinfrastruktur, med bare 0.6 miles med beskyttede stier.

2. Columbus, Ohio

Den nest lavest scorende byen er Columbus, den mest befolkede byen i delstaten Ohio.

Ohio har en svært lav fornybar energibruk (4.4 %) og byen Columbus har et høyt nivå av luftforurensning, på 13.6 μg/m³.

De høye nivåene av forurensning i området er i stor grad forårsaket av Ohio State Universitys McCracken Power Plant, deponiet som drives av Solid Waste Authority of Central Ohio (SWACO), og Anheuser-Busch Columbus Brewery.

3. Houston og Dallas, Texas

To byer i Texas ligger på tredjeplass, Houston og Dallas. De to er blant de største i staten, og begge scoret dårlig for bruk av offentlig transport og luftforurensningsnivåer.

Begge er svært travle byer, med Houston som har et av de høyeste nivåene av bilbruk i landet, mens Dallas også er et viktig transportknutepunkt med mange motorveier som konvergerer i byen, som også er hjemsted for en stor havn og en av verdens travleste flyplasser.

Destinasjonen med de mest bærekraftige hotellene

New York City, New York – 14.33 %

Å bo på et bærekraftig hotell kan bidra til å oppveie effektene som reiser kan ha, ettersom de anstrenger seg for å holde energiforbruket sitt på et minimum.

Byen som har den høyeste prosentandelen eiendommer merket som bærekraftig av Booking.com er New York, med 14.33 %.

Destinasjonen med høyest kollektivtransportbruk

New York City, New York – 71.6 % av folk går, sykler eller bruker offentlig transport til jobb

Å bruke offentlig transport, gå eller sykle er en fin måte å redusere karbonavtrykket på, og byen der bilbruken er på det laveste er New York.

Her bruker 71.6 % av folk noe annet enn bil for å komme seg til jobb (eller jobbe hjemmefra), med byen som har det største hurtigtransportsystemet med én operatør i verden, og tilbyr 24/7 service til 472 jernbanestasjoner.

Destinasjonen med størst fornybar energibruk

Portland, Oregon – 43.1 % fornybar energiforbruk

Dessverre er data for fornybar energi bare tilgjengelig på delstatsnivå i stedet for by, men staten der fornybar energi utgjør den største andelen av forbruket er Oregon, med 43.1 %.

Oregons strømforsyning er dominert av vannkraft, med over 80 fornybare vannkraftanlegg i staten. 

Destinasjonen med lavest luftforurensning

Tucson, Arizona – 4.8 μg/m³ årlig luftforurensning

Luftforurensning er et alvorlig problem i mange byer rundt om i landet, men destinasjonen med den reneste luften er Tucson, Arizona.

Ligger i Arizona-ørkenen, er Tucson den nest største byen i staten, men gjennomsnittlig bare 4.8 μg/m³ i året.

Destinasjonen med lavest lysforurensning

Tucson, Arizona – 3,530μcd/m2 kunstig lysstyrke

Lysforurensning er en form for forurensning som kanskje får mindre oppmerksomhet, siden det ikke bare tar bort den vakre nattehimmelen, men det gjør det også mye vanskeligere for noen arter å overleve når de blir påvirket av så mye kunstig lys.

Nok en gang kommer Tucson til topps her, med byen som etablerte ordinanser for mørk himmel helt tilbake i 1972 for å begrense nivåene av lysforurensning.

Destinasjonene med lavest karbonavtrykk

Houston, Texas og Los Angeles, California – 14.6t CO2 per person

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...