Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

Breaking Travel News Forretningsreise Canada Culinary Kultur Destinasjon Entertainment Mote Frankrike Serveringsbransjen Human Rights LGBTQ Luksus musikk Nederland Nyheter porsjoner Portugal Resorts Romantiske bryllup Sikkerhet Spania Sverige Turisme Travel Wire News Trender Storbritannia USA

New York City i 2022 Topp 10 LHBTQ+ bryllupsdestinasjoner

New York City i 2022 Topp 10 LHBTQ+ bryllupsdestinasjoner
New York City i 2022 Topp 10 LHBTQ+ bryllupsdestinasjoner
Written by Harry Johnson

Ettersom ekteskap av samme kjønn nå er lovlig i 29 land rundt om i verden og COVID-19-reisestriksjonene blir lettet, har alle nå muligheten til å planlegge det luksuriøse bryllupet du og partneren din har drømt om, for å forplikte seg til å bruke resten av bor sammen.

Men med så mange fantastiske og romantiske byer og destinasjoner rundt om i verden å velge mellom, hvor er de beste stedene å gifte seg?

Ny forskning som avslører verdens 10 beste LQBTQ+ bryllupsdestinasjoner for 2022 ble sluppet i dag.

Så hvor er de beste stedene for LQBTQ+-par å bli hektet på?

Verdens 10 beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjoner i 2022:

RangCityLGBTQ+ Danger Index-scoreLHBTQ+ åpenhet i byenAntall år likekjønnet ekteskap har vært lovligLHBTQ+ poengsum /10
1London, Storbritannia2994.9477.01
2Paris, Frankrike2874.4586.74
3Madrid, Spania2794.87166.04
4Barcelona, ​​Spania2794.75165.93
5Toronto, Canada3094.78165.51
6Lisboa, Portugal3063.78115.46
7Valencia, Spania2793.94165.39
8Amsterdam, Nederland2654.72205.35
9Stockholm, Sverige3224.18125.22
10New York City, USA1874.9165.21

I følge forskningen:

  • London er verdens beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjon, etterfulgt av Paris, som er verdens 2. beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjon. 
  • New York City er verdens 10. beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjon i 2022. Ettersom ekteskap av samme kjønn ble lovlig for 6 år siden, gjennomsnittlige sommertemperaturer på 23.7˚C, en høy Instagrammability-score på grunn av over 32,000,000 1,300 10 innlegg og over XNUMX XNUMX romantiske hoteller og restauranter for par. velge mellom, er det ikke overraskende at New York City har blitt kåret til blant verdens topp XNUMX beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjoner.
  • Totalt tre spanske byer har vært på topp 10. Mens Madrid er verdens 3. beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjon; Barcelona, ​​med en LGBTQ+-score på 5.93, har blitt kåret til verdens 4. beste LHBTQ+-bryllupsdestinasjon, og Valencia, med en LHBTQ+-score på 5.39, er verdens 7. beste LHBTQ+-bryllupsdestinasjon.
  • Nederland var det første landet som legaliserte ekteskap av samme kjønn for nesten 21 år siden i 2001. To nederlandske byer har vært blant de 30 beste LHBTQ+ bryllupsdestinasjonene, inkludert Amsterdam på 8. plass og Rotterdam på 29. plass. 
  • São Paulo, Brasil og Leipzig, Tyskland, på henholdsvis 24. og 59. plass i den samlede rangeringen, tilbyr den billigste overnattingen til et gjennomsnitt på $74.58 (£56.50) per natt. Imidlertid har Ibiza Town, Spania, på 39. ​​plass i den totale rangeringen, de dyreste rommene som koster $294.50 (£224) per natt i gjennomsnitt.
Ingen koder for dette innlegget.

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...