Klikk her for å vise DINE bannere på denne siden og kun betale for suksess

Flyselskaper Flyplass Østerrike Aviation Belgia Breaking Travel News Forretningsreise Canada Kultur Danmark Destinasjon Hellas Helse Serveringsbransjen Hoteller og feriesteder Italia Luksus Nyheter porsjoner Portugal Resorts Ansvarlig Sikkerhet Shopping Spania Sveits Temaparker Turisme Turist Transport Travel Wire News De forente arabiske emirater

Verdens topp 10 sikreste reisemål for familieferier

Verdens topp 10 sikreste reisemål for familieferier
Verdens topp 10 sikreste reisemål for familieferier
Written by Harry Johnson

Alle foreldre vet at det alltid er en utfordrende oppgave å planlegge en familieferie med barn.

Med alle krav, bekvemmeligheter og generelle sikkerhetsnivåer i området eller landet for å være sikker på at familien din kan feriere uten bekymringer, kan det være en hodepine å velge en destinasjon. 

For å hjelpe foreldrene gjorde reiseeksperter noen omfattende undersøkelser, og analyserte en rekke variabler som generell sikkerhet, familievennlige overnattingssteder, barnevennlige restauranter og familieaktiviteter tilgjengelig på tvers av en rekke populære destinasjoner for å oppdage og avsløre hvilke feriesteder er best egnet for familier som leter etter et trygt, men likevel hyggelig sted.

De 10 sikreste familievennlige feriedestinasjonene i verden:

RangLandCityFredsindeksscore /5% av familievennlige hoteller% av barnevennlige restauranter% av barnevennlige aktiviteter og attraksjonerFamiliesikkerhetspoeng /10
1SveitsZürich1.3218.59%34.44%27.03%7.81
2HellasHeraklion1.9317.69%35.88%34.01%7.45
3DanmarkKøbenhavn1.2614.64%27.60%19.81%7.02
3ØsterrikeWien1.3216.98%37.00%18.15%7.02
5PortugalLisboa1.2711.51%36.71%24.38%6.91
6SpaniaMadrid1.6222.04%28.39%23.90%6.89
7BelgiaBrussel1.512.20%37.48%28.90%6.76
7UAEDubai1.8523.41%18.18%30.30%6.76
9ItaliaRoma1.6528.34%40.70%21.87%6.58
9CanadaVancouver1.3319.40%25.75%19.00%6.58

I følge forskningen:

  • Zürich, Sveits kommer ut på topp som den tryggeste byen for familier å besøke, med en familiesikkerhetspoeng på 7.81/10. Den ligger på tredjeplass på vår kriminalitetsindeks og med en årlig gjennomsnittstemperatur på 9.3 Celsius, litt på den kjøligere siden.
  • Heraklion, Hellas tar 2. plass som den nest beste, med en familiesikkerhetsscore på 7.45/10. Den ligger på fjerde plass på vår kriminalitetsindeks, og med en årlig gjennomsnittstemperatur på 19 grader Celsius er det en trygg by med behagelige temperaturer. 
  • København, Danmark og Østerrike, Wien har begge rangert på 3. plass, med en familiesikkerhetsscore på 7.02/10. 

Forskningen har også avdekket at:

  • De beste feriedestinasjonene for familievennlig overnatting er Orlando, FL, USA med 58.93 % av de familievennlige hotellene, etterfulgt av Las Vegas, NV, USA, med 28.73 % av familievennlige hoteller og Roma, Italia med 28.34 % av familievennlige hoteller.
  • De beste feriedestinasjonene for familievennlige spisesteder er Firenze, Italia med 48.36 % av de familievennlige restaurantene, etterfulgt av Venezia, Italia med 44.94 % av de familievennlige restaurantene og Roma, Italia med 40.7 % av de familievennlige restaurantene.
  • De beste feriedestinasjonene for familievennlige aktiviteter er Pattaya, Thailand med 35.5 % av familievennlige aktiviteter, etterfulgt av Heraklion, Hellas med 34.01 % av familievennlige aktiviteter og Orlando, FL, USA med 33.93 % av familievennlige aktiviteter . 

Ekspertene har avslørt sine topp 5 tips for å være trygg når du reiser utenlands:

1 - Gjør din forskning på landets kulturer, normer, tradisjoner og språk før du reiser. Dette vil ikke bare hjelpe deg å finne veien rundt, men du vil lære om valutaer, lokale konvensjoner og tradisjoner og få en følelse av kulturen. 

2 - Vær klok på dine verdisaker. Bare ta det minste minimum når du begir deg ut. Kredittkort, telefon og en kopi av passet ditt er alt du trenger. Ikke ta med mye penger og hold øye med eiendelene dine. 

3 - Bestill alt på forhånd. Bestilling på forhånd vil gjøre livet ditt enklere, du vil enkelt kunne planlegge ruten for transportknutepunktet til overnattingsstedet ditt. Å være klar over ruten din vil unngå at du ender opp med å gå deg vill, noe som gjør den tryggere for deg og barna dine.

4 - Gi et sett med kontaktdetaljer til alle dine følgesvenner. Adresse og nummer på overnattingsstedet, ditt eget kontaktnummer, alt som kan spores tilbake til deg. Legg den deretter i en safe i en glidelåslomme på hvert av barnas klær.

5 - Hvis du blir separert eller går deg vill, avtal et møtested. Det er lett å gå seg vill når du er i et overfylt område, så du bør velge et møtepunkt. Og hvis barna dine går seg vill, sørg for at de vet hva de skal gjøre hvis de ikke finner deg (f.eks. finn en politimann, en annen familie med barn, en medarbeider).

Relaterte nyheter

Om forfatteren

Harry Johnson

Harry Johnson har vært oppdragsredaktør for eTurboNews i mer enn 20 år. Han bor i Honolulu, Hawaii, og er opprinnelig fra Europa. Han liker å skrive og dekke nyheter.

Legg igjen en kommentar

Del til...